22 kwietnia, 2023

Jak dobrać zdjęcie profilowe na portalach randkowych?

Zarówno w realu, jak i wirtualnym świecie w kontaktach międzyludzkich liczy się pierwsze wrażenie. O ile w spotkaniu na żywo możemy olśnić nie tylko wyglądem, ale i sposobem bycia. O tyle w przypadku portali randkowych naszą wizytówką jest zdjęcie profilowe.  Dobre zdjęcie profilowe zarówno na portalach randkowych, jak i w mediach społecznościowych to nasze "być albo nie być". To ono w głównej mierze nasze jest czynnikiem decydującym o tym, czy nasz profil zainteresuje jakąkolwiek dziewczynę. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze zdjęcia profilowego?

Pomysł na zdjęcie profilowe – na co zwrócić uwagę? 

Jak już wspomnieliśmy na początku, odpowiedni pomysł na zdjęcie profilowe, to już połowa sukcesu. Stąd zanim wstawisz swoje pierwsze lepsze zdjęcie na portal, zastanów się czy pokazuje Ciebie i Twoją osobowość. Jeśli masz wątpliwości poproś kumpla lub zaprzyjaźnioną koleżankę, aby oceniła Twoją fotkę. Przeczytaj też koniecznie poniższe wskazówki, by zwiększyć swoje szanse na podryw. 

Ubierz się schludnie

Podobnie, jak w przypadku randki, również w przypadku zdjęcia profilowego ważny jest Twój strój. Powinien współgrać z Twoją osobowością i stylem bycia. Nie próbuj na siłę udawać kogoś kim nie jesteś, bo nawet jeśli na początku Twoja technika zadziała, przy bliższym poznaniu pomysł spali na panewce, a prawda wyjdzie na jaw. 

Pokaż, kim jesteś 

Możesz teraz zadać pytanie o to, jak poprzez zdjęcie wyrazić siebie i swoją osobowość? To bardzo proste. Pokaż swój sposób bycia lub pasję. Jeśli na co dzień jesteś optymistą, który dużo się uśmiecha, zadbaj, by na zdjęciu na Twojej twarzy gościł uśmiech. Zastanów się, co jest Twoim konikiem i co może Cię wyróżnić. A następnie podkreśl to na zdjęciu. 

Zadbaj o dynamikę 

Masz już ogarnięte ubranie i pomysł na zdjęcie? Teraz nadaj mu dynamikę, aby przykuć uwagę kobiet szukających miłości w sieci. Nie stój jak kołek, nie pręż mięśni i nie uśmiechaj się na siłę. Bądź sobą, w pozie, którą czujesz. Masz wrażenie, że z pozoru prosty temat Cię przerasta? Mamy dla Ciebie dodatkową podpowiedź. Kobiety kochają tajemniczych facetów. Zachowaj na swoim zdjęciu odrobinę niedopowiedzenia. Głębokie spojrzenie w bok lub nieobecny wzrok mogą zdziałać cuda. 


Skup wzrok na sobie 

Kiedy zainteresowane kobiety zerkną na Twoje zdjęcie ważne, aby ich uwaga była skupiona tylko na Tobie. Z tego powodu unikaj wrzucania na profil zdjęć z kumplami czy koleżankami. Grupowe zdjęcie jako profilowe może wprowadzić chaos i nieporozumienia. 

Tinder zdjęcie profilowe

I teraz pojawia się pytanie czy zawsze takie kryteria powinny być stosowane i jakie zdjęcie wybrać na Tinder, czyli najpopularniejszy obecnie portal randkowy i czy takie samo zdjęcie sprawdzi się jako zdjęcie profilowe instagram? 

I tu jeszcze bardziej sprawdzi się pierwsze wrażenie, bo Tinder, podobnie jak Instagram w prawie 90 % bazują na zdjęciach. To pierwsze 2 lub 3 zdjęcia zadecydują czy Twój profil powędruje w prawo (gratulacje! przukułeś uwagę dziewczyny?) czy w lewo (odpadasz). Już teraz chyba rozumiesz, że dobre i ciekawe zdjęcie profilowe na Tinderze, to naprawdę Twoje być lub nie być. 

Zdjęcie profilowe na portal randkowy – tego unikaj 

Jeśli nadal nie do końca wiesz, jakie zdjęcie profilowe umieścić na portalach randkowych, unikaj kwestii, o których za chwilę powiemy. Wtedy jesteś już w połowie drogi do zrobienia ciekawego zdjęcia. 

Zdjęcia przerobione i z filtrem

Przerobione zdjęcie do granic możliwości, zastosowane filtry, które zmieniają Twoje rysy. Tego unikaj jak ognia. Oczywiście rozumiemy, że każdy człowiek chce wyglądać dobrze, ale pewnych granic nie należy przekraczać. 

Selfie z Dziubkiem. Selfie w łazience

Nic bardziej nie śmieszy, jak prężący się przed lustrem w łazience facet lub nie daj Boże robiący do tego dziubka. Jeśli w swoich planach miałeś takie zdjęcie, dla swojego dobra odpuść. 

Zdjęcia na kulturystę 

Jesteś pewien, że przed szukającymi pokrewnej duszy kobietami chcesz uchodzić na mięśniaka, który zapatrzony jest w siebie? Nie? To unikaj tego rodzaju zdjęć. A jeśli siłownia i ćwiczenia są Twoją pasją, napisz o tym w opisie zamiast prężyć mięśnie przed obiektywem. 

Zdjęcia imprezowe. Zdjęcia w towarzystwie

Zdjęcie profilowe, to Twoja wizytówka na portalach randkowych i portalach społecznościowych. Wstawiając wspomniane zdjęcia po pierwsze nie skupiasz uwagi na sobie, po drugie nie zrobisz niezapomnianego wrażenia. Czy o taki efekt na pewno Ci chodzi? 

Zdjęcia sprzed lat

5 lat temu wyglądałeś rewelacyjnie i lubisz wracać do zdjęć z tego okresu? Świetnie. Gratulujemy. Jednak tego rodzaju fotki zostaw na później, kiedy z dziewczyną lub facetem będziecie się poznawać. Zdjęcie profilowe powinno prezentować Twój aktualny wygląd niezależnie od tego, jak bardzo daleki jest od Twojego idealnego wyglądu. 

Jak dobrać zdjęcie profilowe na portalach randkowych? – podsumowanie

Doczytałeś do końca? Świetnie. Teraz czas na działanie i wprowadzenie powyższych wskazówek w życie. Koniecznie pamiętaj o schludnym ubiorze i dobrym świetle.

podryw przez internet poradnik 2023r.
Udostępnij ten artykuł

Kategorie wpisów na blogu

pfofesjonalna wiedza

Więcej Artykułów