28 września, 2023

Jak się odkochać? Jak zapomnieć o byłej?

Rozgoryczenie, czasem rozpacz, przeogromny smutek i zagubienie. Kto z nas nie doświadczył tego rodzaju uczuć. Kiedy związek czy też relacja dobiega końca, a w Twoim życiu pojawia się pustka najczęściej pojawiają się liczne pytania i wątpliwości. Jak się odkochać w dziewczynie? Jak zapomnieć o ex? Jak zapomnieć o kimś, kto nas zranił? Jeśli właśnie w Twojej głowie kołaczą się tego rodzaju pytania i czujesz, że właśnie znalazłeś się na życiowym rozdrożu, doskonale Cię rozumiem. Sam doświadczyłem tego rodzaju uczyć nie raz, radząc sobie na swój własny sposób. Teraz moje patenty podaję Tobie.

Jak zapomnieć o kimś? 

Jak zapomnieć o nieszczęśliwej miłości? Jak odkochać się w dziewczynie? 

To pytania, które wielu z nas zadaje sobie po zakończeniu związku, zwłaszcza jeśli miłość okazała się nieszczęśliwa lub zostaliśmy zranieni. I choć początkowo sytuacja może wydawać się patowa, warto pamiętać, że wszystko kiedyś minie. W miejsce starego pojawi się nowe, a samo odkochanie się i zapomnienie o kimś może być trudne, ale nie niemożliwe. 

Jak zapomnieć o kimś z kim nie można być? – kilka podpowiedzi 

Po wstępnych informacjach przyszedł czas na obiecane przeze mnie sposoby na to, jak zapomnieć o nieszczęśliwej miłości. Gotowy? 

Zgłębienie emocji

Zastanawiając się po rozstaniu (szczególnie, kiedy było burzliwe), jak zapomnieć o nieszczęśliwej miłości warto wystrzegać się pewnych emocji. Jakich? Możesz być pewny, że zaprzeczenie czy też wyparcie to Twój wróg w procesie powrotu “do siebie”. To bardzo ważne, żebyś pozwolił sobie na przeżycie swoich emocji. Nie tłum ich, pozwól sobie na ich wyrażenie. W jaki sposób? Pisz dziennik, rozmawiaj o uczuciach i emocjach z bliskimi Ci osobami, a jeśli masz przed tym opory- skorzystaj z fachowej pomocy terapeuty. 

Pamiętaj, że samo odkochanie się, to proces, który będzie wymagał od Ciebie zarówno czasu, jak i zaakceptowania towarzyszących Ci uczuć.

Ograniczenie kontaktu

Kolejny krok (nawet, jeśli nie jest Ci na rękę), to niezwykle ważna kwestia, bez której pytania o to, jak zapomnieć o byłej kobiecie, pozostaną z Tobą nadal skutecznie zamieniając Twoje dni w koszmar udręki. Uwierz, wiem coś o tym. Co zatem zrobić? 

Jeśli chcesz zapomnieć o byłej dziewczynie/chłopaku/ czy też osobie, która Cię zraniła, koniecznie ogranicz z nią kontakt. Tu nie chodzi o to, aby całkowicie wyrzucić ją z naszego życia. Póki nie staniesz na nogi unikaj spotkań i rozmów, które mogą ponownie Cię zranić. Co jeszcze możesz zrobić? 

Usuń przynajmniej na chwilę jej numer telefonu ze swojej listy kontaktów i zablokuj ją na mediach społecznościowych. Taki krok pozwoli Ci na skoncentrowaniu się na sobie, powrocie do siebie, odkochaniu się.

Skupienie na sobie

Kolejny krok to skupienie się na sobie. Zamiast zastanawiać się nad tym, jak zapomnieć o kimś, kto nas zranił, skieruj swoją uwagę na siebie i swoje potrzeby. Skup się na sobie, zastanów się, co sprawiało Ci przyjemność, jakie masz pasje, co Cię kręci i sprawia, że się relaksujesz. Rozwijaj swoje zainteresowania, spędzaj czas z przyjaciółmi lub rodzicami. Tego rodzaju działania pozwolą Ci odciągnąć myśli od byłej osoby. Ważne jednak, aby skupić się na budowaniu siebie i swojego szczęścia dla samego siebie. Uwierz mi, że to nie tylko pozwoli Ci stanąć na nogi, ale i zbudować siebie na nowo.

Jak zapomnieć o byłej? – kolejne elementy

Zmiana otoczenia

Czasami zmiana otoczenia, to najlepsze na co możesz się zdecydować. Pomoże nie tylko w zapomnieniu o byłej osobie, ale też pozwoli nabrać sił i dystansu do zaistniałej sytuacji. W jaki sposób zmienić otoczenie? Bynajmniej nie chodzi tu o wyprowadzkę i zmianę miejsca zamieszkania, ale o chwilową zmianę otoczenia. Możesz wybrać się na wakacje, pojechać na wycieczkę, odwiedzić rodzinę. Kiedy jednak żadna ze wskazówek nie zadziała, a Ty poczujesz się, jak w potrzasku warto jednak przemyśleć kwestię przeprowadzki do innego miasta lub zmianę miejsca pracy. Nowe doświadczenia i nowe środowisko mogą pomóc Ci skoncentrować się na teraźniejszości i zapomnieć o przeszłości.

Wybaczenie i akceptacja

Doskonale rozumiem, że jest to niezwykle trudne, jednak wybaczenie i akceptacja zaistniałej sytuacji to główny klucz do spokojnego, radosnego życia u boku cudownej kobiety/mężczyzny. Tylko wybaczenia i akceptacja pozwolą Ci zamknąć za sobą drzwi do przeszłości i otworzyć się na nowe.

Nie trzymaj w sobie żalu lub złości, bo to tylko utrudnia proces odkochiwania się. Kiedy wybaczysz, dasz sobie szansę na nowy początek i możliwość znalezienia prawdziwej miłości.

Jak zapomnieć o ex? – Daj sobie czas

I na koniec najważniejszy element procesu. Pamiętaj, że odkochanie się to proces wymagający od Ciebie czasu. Nie spodziewaj się, że zapomnisz o byłej (byłym) w ciągu kilku dni czy tygodni.  Bądź cierpliwy. Daj sobie czas na gojenie ran. Pamiętaj, że każdy potrzebuje innego okresu czasu potrzebnego na zagojenie ran i odkochanie.

Jak się odkochać? –  podsumowanie 

Odkochanie się i zapomnienie o osobie, która była dla Ciebie ważna, może być trudnym procesem, jednak nie jest niemożliwe. Pamiętaj, żeby skupić się na kilku kwestiach. Daj sobie czas, przyjrzyj się i nazwij swoje emocje. Skup się na sobie i skieruj uwagę na teraźniejszość. Pamiętaj, że odkochanie to proces, dzięki któremu będziesz gotowy na nowy związek i nową miłość. Zanim jednak to, koniecznie 

skup się na sobie, swoich emocjach i uczuciach. Trzymam kciuki. Dasz radę!!!

podryw przez internet poradnik 2023r.
Udostępnij ten artykuł

Kategorie wpisów na blogu

pfofesjonalna wiedza

Więcej Artykułów