6 września, 2023

Jak zapomnieć o dziewczynie która mnie nie chce?

Rozstanie, odtrącenie czy zdrada to trudne doświadczenia, które mogą pozostawić w Tobie na długo ból i uczucie żalu. Zapomnienie o kimś, kogo kochasz lub o dziewczynie, która Cię zraniła może wydawać się sporym wyzwaniem. Na szczęście istnieją sposoby, które mogą pomóc Ci w tym procesie. Nie ma chyba nic gorszego niż uczucie odrzucenia lub porzucenia. A towarzyszące Ci na co dzień myśli typu: jak zapomnieć o zdradzie dziewczyny czy jak zapomnieć o byłym, którego nadal kocham mogą skutecznie utrudnić Ci proces powrotu do siebie. Wiedząc na własnym niestety doświadczeniu, jak trudny i wyczerpujący może być to proces, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka naszych sprawdzonych pomysłów, jak radzić sobie w sytuacji i jak zapomnieć o dziewczynie.

Jak zapomnieć o byłej dziewczynie – daj sobie czas i pozwól przeżyć emocje

Kiedy spotkało Cię rozstanie czy też rozczarowanie ze strony ukochanej osoby, kiedy zastanawiasz się, jak zapomnieć o byłej dziewczynie, okaż sobie zrozumienie i bądź cierpliwy. 

Koniecznie daj sobie czas na emocjonalne przeżycie straty. I choć utarło się przekonanie, że facet musi być twardy i nie może okazywać słabości, Ty pozwól sobie na smutek, złość, a także na refleksję. Uwierz mi, że po rozstaniu czy porzuceniu zawsze pojawia się ból. To normalne. Nie walcz z towarzyszącymi Ci uczuciami i pozwól im w naturalnie przeminąć.

Jak zapomnieć o dziewczynie, która mnie nie chce? – zakończ komunikację

Kolejna kwestia. Jeśli chcesz zapomnieć o dziewczynie, która Cię nie chce, dziewczynie, która odeszła od Ciebie, czy zdradziła Cię, ten krok musisz wykonać. Przynajmniej na jakiś czas. Bez tego leczenie ran może trwać dłużej i być jeszcze bardziej bolesne. O czym mowa? 

O zakończeniu (przynajmniej czasowym) komunikacji z tą dziewczyną. Usuń ją z listy znajomych w mediach społecznościowych, unikaj spotkań i rozmów z nią. Uwierz mi, że utrzymanie kontaktu i relacji może tylko przynieść więcej szkód niż pożytku. Dodatkowo skutecznie utrudni Ci dojście do siebie po zerwaniu. Mało tego, przy każdym spotkaniu może się okazać, że Twoje rany będą otwierane na nowo. 

Jak zapomnieć o kimś kto mi się podoba? – skup się na sobie

I moja ulubiona kwestia. Czasem słyszę pytanie o to, jak zapomnieć o kimś, kto mi się podoba lub jak zapomnieć o byłej żonie? W każdym z przypadków niezależnie od tego, czy to pytanie zadaje kobieta czy mężczyzna odpowiedź jest prosta, choć dla niektórych może wydawać się trudną do wykonania. 

Skup się na sobie. Uwierz mi, to doskonały moment na to, aby skupić się na swoim rozwoju osobistym. Znajdź swoje nowe hobby, dołącz do jakiegoś klubu, zapisz się na zajęcia, które zawsze Cię interesowały. Koniecznie zainwestuj czas i energię na siebie, swoje cele i pasje. Skupiając się na sobie, swoich pasjach i potrzebach odkryjesz, że świat jest pełen możliwości i oczywiście innych, równie interesujących kobiet poza tą jedną.


Jak zapomnieć o dziewczynie, która mi się podoba? – odwróć uwagę od myśli o niej

Wiem, że dobrze się mówi i doradza, gorzej z wykonaniem, jednak warto zawalczyć o siebie i wprowadzić poniższą wskazówkę dla swojego dobra. Kiedy pojawią się myśli o dziewczynie, koniecznie skup się na czymś innym (zacznij czytać książkę, oglądać film, ćwiczyć czy też spędzać czas z przyjaciółmi). Im bardziej będziesz zajęty innymi rzeczami i nowymi tematami, tym mniej miejsca w Twojej głowie zostanie na myśli o niej i o tym, co Ci się przytrafiło. 

Nie umiem zapomnieć o byłej – rozmawiaj z przyjaciółmi

Czasem najprostsze rozwiązania bywają najtrudniejsze do wykonania. Kiedy nie umiesz zapomnieć o byłej, kiedy zastanawiasz się, jak zapomnieć o dziewczynie i czujesz, że nie radzisz sobie z emocjami, odezwij się do swoich przyjaciół lub bliskich. 

Nie bój się podzielić z nimi swoimi uczuciami i emocjami. Czasem po prostu potrzebujemy wsparcia innych ludzi, aby przetrwać i lepiej poradzić sobie w trudnych chwilach. Pamiętaj, że bliscy i przyjaciele mogą pomóc Ci spojrzeć na całą sprawę z dystansu i innej perspektywy. Mogą (co ważne) dać Ci cenne rady i dodać otuchy.

Jak zapomnieć o byłej żonie lub byłej dziewczynie? – przepracuj emocje

Jeśli masz problem z emocjami, czujesz, że zbierają w Tobie, że coraz trudniej radzisz sobie z bólem po rozstaniu czy odrzuceniu, przepracuj emocje. W tym celu być może pomocne będzie dla Ciebie napisanie listu do dziewczyny czy też byłej żony, w którym będziesz mógł wyrazić swoje uczucia. Nie musisz go wysyłać. Równie dobrze możesz go potem spalić. Ma on Ci pomóc w  uporządkowaniu myśli i stawieniu czoła swoim emocjom. 

Jeśli z kolei czujesz, że sytuacja Cię przerasta i sam nie jesteś w stanie poradzić sobie z emocjami, rozważ pomoc terapeuty, który nie tylko pomoże Ci przepracować uczucia, ale i pogodzić się z przeszłością. 

Czas leczy rany

Zapomnienie o dziewczynie może wymagać czasu. Nie spiesz się z procesem, bądź cierpliwy i pozwól sobie na gojenie emocjonalnych ran stopniowo.

Jak zapomnieć o dziewczynie – podsumowanie 

Zapomnienie o dziewczynie, która cię odrzuciła, zdradziła, czy po prostu nie odwzajemnia Twoich  uczuć nie jest łatwym zadaniem. Wymaga czasu, pracy i samozrozumienia.

Pamiętaj jednak, że jesteś silny i że jesteś wart miłości i szacunku. Koncentruj się na sobie, odkrywaj nowe pasje i otwieraj się na nowe możliwości. Z czasem znajdziesz równowagę i będziesz gotów na nowe rozdziały w swoim życiu. Trzymam kciuki i koniecznie daj znać, jak sobie radzisz. 

podryw przez internet poradnik 2023r.
Udostępnij ten artykuł

Kategorie wpisów na blogu

pfofesjonalna wiedza

Więcej Artykułów