8 grudnia, 2022

Skróty na Tinder – ONS, FWB i inne co znaczą?

Stworzony w 2012 roku portal randkowy Tinder szturmem wdarł się do życia miłosnego milionów Polaków. O ile samo logowanie i korzystanie z portalu jest bardzo proste, o tyle rozszyfrowanie popularnych na Tinderze skrótów może być już kłopotliwe (zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy korzystają tego rodzaju portali).  FWB, ONS Tinder, czy LTR. Jeśli jesteś nowy w temacie Tindera z pewnością zastanawiasz się nad tym, co znaczą skróty na Tinderze? Tym bardziej, że użycie niewłaściwego skrótu może przynieść Ci zamiast przyjemności i ekscytacji rozczarowanie, a co za tym idzie, skutecznie zniszczy Twoje szanse na gorący romans lub poważny związek. Dlatego przychodzimy Ci z pomocą, jaką jest stworzony przez nas słownik Tindera. Gotowy?

ons tinder co to znaczy? 

Na pierwszy ogień ruszamy z tajemniczym skrótem ONS, czyli one night stand. Jeśli na portalu szukasz głębszych relacji, określenie ONS możesz wymazać ze swojego słownika. Dlaczego? To bardzo proste. Wspomniany skrót użyty w opisie Twojego profilu, to wyraźny sygnał dla potencjalnych kandydatek, że szukasz przygody na jedną noc. 

Bardzo często na portalach randkowych (szczególnie w opisie kobiecych profili) skrót ONS możesz spotkać w połączeniu ze słowem “No”. Co to oznacza? Chyba tłumaczyć nie trzeba. Jedno jest pewne, jeśli szukasz czegoś stałego i poważnego, kobiety z takim opisem są warte Twojej uwagi. 

FWB – “Friends with Benefits” co znaczy? 

A przed nami kolejny skrót. Z pewnością mężczyźni szukający dobrej zabawy i przygód będą wprost wniebowzięci trafiając na kobiece profile opatrzone tym skrótem. FWB, czyli przyjaciele z korzyściami, to luźna relacja oparta tylko i wyłącznie na seksie. Mało tego, jednocześnie możesz prowadzić kilka relacji FWB nawet przez dłuższy okres czasu. 

Również i w przypadku FWB, skrót ten może pojawić się w towarzystwie słowa “ON” i podobnie, jak w przypadku ONS, jest on wówczas zaprzeczeniem. 


Co oznacza skrót LTR?

Wspomniany LTR, to zupełne przeciwieństwo dwóch wcześniejszych skrótów. LTR, z ang. Long-term Relationship, sygnalizuje osoby zainteresowane jedynie poważnymi związkami opartymi na głębszych i trwałych relacjach. 

Tinder – co oznacza serce i inne symbole? 

Poza skrótami, które wymieniliśmy, na Tinderze spotkasz liczne ikonki. Serduszko, krzyżyk, strzałka czy gwiazdka. Każde z nich umożliwia proste wyrażenie swoich uczuć. 

Ikona serduszka – podobnie, jak w popularnych mediach społecznościowych, również i tu serduszko wyraża polubienie profilu. W języku Tindera zastępuje gest “swipnięcia” w prawo. 

Ikona krzyżyka – krzyżyk jest przeciwieństwem serca. W ten sposób zastępujemy gest “swipnięcia” w lewo wyrażając tym samym odrzucenie profilu. 

No dobrze, a co oznacza strzałka lub gwiazdka na Tinderze? 

Strzałka oznacza cofnięcie decyzji. Gwiazdka z kolei, czyli tzw. Super Like, informuje użytkownika o zainteresowaniu, jakie ten wzbudził u innego użytkownika/użytkowniczki portalu. Nawet, jeśli sam nie polubił tego profilu. Zarówno serduszko, jak i strzałka są dostępne przy wykupieniu płatnej subskrypcji.

Tinder na czym polega? 

Tyle wyjaśniliśmy już na temat skrótów związanych z portalem randkowych Tinder, a być może w Twojej głowie pojawia się pytanie “Tinder na czym polega”? 

Utworzona w 2012 roku aplikacja randkowa przeznaczona dla urządzeń mobilnych wyposażonych w system Google Android lub Apple iOS umożliwia nawiązywania różnego rodzaju relacji z jej użytkownikami. Do Polski Tinder dotarł dwa lata później, bo w 2014 roku. Z aplikacji korzystają zarówno osoby wolne, jak i te pozostające w związku małżeńskim lub partnerskim. 

podryw przez internet poradnik 2023r.
Udostępnij ten artykuł

Kategorie wpisów na blogu

pfofesjonalna wiedza

Więcej Artykułów