31 maja, 2022

Tabletka po – gdzie ją możemy kupić?

Są sytuacje, których nie da się przewidzieć. Nieszczęśliwy wypadek może przydarzyć się także w łóżku. Chwila i okazuje się ,że pękła nam prezerwatywa. Możemy zdać sobie z tego sprawę od razu albo nawet w ogóle nie zauważyć usterki. Kiedy się zorientujemy - wpadamy w panikę. Pomocna okazuje się tabletka po. Tabletka po gdzie kupić?W jakich sytuacjach jest stosowana tabletka po? 

Do zastosowania tabletki po może doprowadzić kilka sytuacji. Raczej nie bierzemy pod uwagę ,że zajdzie taka konieczność i będziemy musieli szukać jak najszybciej tabletkę dzień po. Do niezabezpieczonego seksu może dojść z kilku powodów:

  • pęknięta prezerwatywa podczas stosunku – prezerwatywa jest dobrym zabezpieczeniem, ale nie daje 100% pewności skuteczności. Zawsze jest jakaś szansa – chociażby jedna na milion – że prezerwatywa zawiedzie. Może pęknąć. Z powodu źle dobranego rozmiaru, przeterminowania czy złych warunków przechowywania. Może się także zsunąć z członka, kiedy będzie za duża czy niewłaściwie założona.

  • całkowity brak zabezpieczenia – może się zdarzyć ,że w przypływie namiętności porwie nas magia chwili. Nie pomyślimy o zabezpieczeniu wtedy,a zdamy sobie z tego sprawę dopiero po odbytym stosunku. Możliwe, że do takiej sytuacji doszło alkoholu, kiedy nawet nie byliśmy w pełni świadomi o konieczności zabezpieczenia. Jeszcze innym przypadkiem jest wykorzystanie seksualne, czyli gwałt. 

  • zapomniana tabletka antykoncepcyjna –  jeśli pominiemy chociażby  jedną tabletkę w blistrze to już mamy zawodne działanie tabletek hormonalnych. Trzeba wtedy też stosować dodatkowe zabezpieczenie. Kiedy jeśli jednak zorientowaliśmy się za późno na zastosowanie prezerwatywy tabletka po będzie rozwiązaniem. Także wymioty zaraz po dawkowaniu pigułki anty osłabiają jej skuteczność. 

  • zawodność innych metod antykoncepcyjnych – zawodzić może nie tylko prezerwatywa czy antykoncepcja hormonalna ale każdy środek zabezpieczający przed ciążą. Plaster, który jest rodzajem antykoncepcji hormonalnej może się oderwać. Natomiast jeśli chodzi o wkładkę  wewnątrzmaciczną to istnieje szansa ,że się wydostanie na zewnątrz, czyli wypadnie. Ludzie stosujący kalendarzyk miesiączkowy mogą źle wyliczyć dni płodne. Warto wspomnieć,że kalendarzyk małżeński nie jest polecaną i wartą zaufania metodą. 

Czy w Polsce można kupić tabletkę po?

Tak, w Polsce możemy kupić tabletkę antykoncepcyjną ale nie jest to takie łatwe, aby ją dostać. Po pierwsze, nie można jej kupić odwiedzając tak po prostu aptekę przy okazji. W przeciwieństwie do innych krajów, gdzie tabletki po możemy dostać nawet w drogeriach, w Polsce wymagana jest recepta.

Jak zdobyć tabletkę po?

Na początek musimy odbyć wizytę lekarską i zdobyć receptę na pigułkę po. Nie musi być to lekarz ginekolog, tak naprawdę przepisać tabletkę anty może każdy lekarz. Również online mamy możliwość odbyć wizytę. Wiele stron oferuje szybkie uzyskanie recepty na pigułkę po. Liczy się czas, ponieważ musimy przyjąć tabletkę po w określonym czasie. Jest to około 72 godzin po stosunku. Jednak największą skuteczność ma w ciągu pierwszych 24 godzin. 

Tabletka po gdzie kupić?

Tabletkę po możemy kupić w dowolnej aptece, o ile jest na stanie. To czy tabletka dzień  po znajduje się akurat w tej aptece, która nas interesuje możemy sprawdzić online.Istnieją strony internetowe, które pokazują w której aptece znajduje się lek. Okazujemy receptę farmaceucie w aptece i powinniśmy dostać lek. Będzie nas to kosztowało około kilkudziesięciu złotych – zależnie od marki preparatu i marży apteki. 

podryw przez internet poradnik 2023r.
Udostępnij ten artykuł

Kategorie wpisów na blogu

pfofesjonalna wiedza

Więcej Artykułów