4 października, 2022

Cięte riposty na podryw – co powiedzieć, aby zniechęcić nieudolnego adoratora lub adoratorkę?

Chyba każda z nas miała sytuację, w której udało nam się zupełnie nie celowo przyciągnąć uwagę natrętnej osoby. Internet jest pełny gotowych tekstów dla mężczyzn, które według portali “samców alfa” są idealne na zdobycie serca kobiety. Jak więc w inteligentny i błyskotliwy sposób odrzucić nieudolne próby podrywu? Ale najpierw odpowiedz, bolało jak spadłaś z nieba?

Kluczowa jest pewność siebie – bądź ASERTYWNA!

Często słowo “nie” zwyczajnie nie wystarcza, aby uwolnić się od nachalnych spojrzeń i nieodpowiednich anegdot rzucanych w naszą stronę przez facetów. Tzw. “chamski podryw” ma swoje miejsce przede wszystkim w klubach/barach. Nabyta wraz z alkoholem pewność siebie u natrętnych mężczyzn nie pozwala im na szybkie poddanie się. Jeśli oni kipią męską odwagą i arogancją, pokaż im, że trafili na złą osobę na testowanie ich nowych technik z poradnika “Jak zdobyć kobietę w 3 zdaniach”. Nierzadko faceci nie rozumieją, że ich “mistrzowskie” teksty na podryw nie zostają pozytywnie przyjęte – nie przejmuj się tym, najważniejsze jest twoje samopoczucie i komfort. Bądź zdecydowana, pewna siebie, nie wstydź się odpyskować i odmówić, po prostu powiedz co myślisz. 

Jeśli “nie” nie wystarcza

Jeśli grzeczna i asertywna odmowa nie wystarcza lub/i chciałabyś za pomocą ciętej riposty pozbawić go słów, poniżej znajdziesz kilka odpowiedzi na typowe powiedzenia mężczyzn stosowane podczas ich podrywu.

On: Bolało jak spadłaś z nieba?
Ty: Nie. Zmęczyłam się wychodząc z piekła.

On: Wierzysz w miłość od pierwszego wejrzenia czy mam podejść jeszcze raz?
Ty: Możesz się kręcić w kółko, jak lubisz.

On: Musisz być bardzo zmęczona, gdyż cały dzień biegałaś w moich myślach.
Ty: To cześć, biegnę dalej.

On: Głośno tutaj prawda?
Ty: To przestań mówić.

On: Czy to miejsce jest wolne?
Ty: Tak. Moje też będzie wolne, jak tylko usiądziesz.

Podryw na auto…

Niektórzy panowie uważają, że idealnym tekstem na podryw będzie pochwalenie się swoim samochodem. Zrozumiałym jest, że jeśli wypłynie to przy okazji dłuższej rozmowy o zainteresowaniach – nie jest to problemem. Zgrzyt powstaje wtedy, gdy mężczyzna sądzi, że marka samochodu (lub inne rzeczy materialne) przyciągną kobietę. Daj mu do zrozumienia, że najzwyczajniej nie jesteś na tyle płytka, by zrobił tym na tobie wrażenie. 

On: Mam BMW
Ty: Czy mam na czole napisane “warsztat samochodowy”?


Jeśli riposty na podryw nie pomagają

Bądźmy szczere, czasami jakakolwiek nasza odpowiedź dodatkowo prowokuje facetów i są oni zmuszeni przez swoje ego do dalszej natarczywości i obrony swojej dumy. Brną dalej w swoich elaboratach (choć słownych) i nie dają nam spokoju.
W takich sytuacjach najlepsza jest… cisza. Tak, jeśli nie możesz zamknąć ust nachalnemu facetowi po prostu go zignoruj. W sumie, działa to doskonale w przypadku wszystkich upierdliwych ludzi. Bądź wytrwała i nie ustępuj, mimo, że nie będzie łatwo. Obserwuj jak niechciany adorator wycofuje się i daje za wygraną. Pamiętaj – milczenie również jest inteligentną ripostą, niewypowiedzianą 😉

On: Czy tu jest tak gorąco, czy to po prostu Ty?
Ty: …

Facecie, jeśli to czytasz 

Odrzuć porady internetowych guru miłosnych i ich “mistrzowskie” teksty na podryw! Najczęściej zwykła rozmowa o życiu, swoich zainteresowaniach i normalnie sformułowane komplementy zdecydowanie wystarczają. Udowodnisz wtedy, że interesujesz się kobietą. A my – kobiety – nie będziemy musiały używać naszych inteligentnych, ciętych ripost na nieudolny podryw.

podryw przez internet poradnik 2023r.
Udostępnij ten artykuł

Kategorie wpisów na blogu

pfofesjonalna wiedza

Więcej Artykułów