25 stycznia, 2023

Jak rozpoznać podryw oraz flirt?

Relacje damsko-męskie, to wciąż dla wielu mężczyzn prawdziwe wyzwanie. Niby podryw lub flirt jest czymś oczywistym i prostym, jednak nadal wielu z nas zastanawia się nad tym, jak rozpoznać podryw. Jeśli należysz do tego grona, koniecznie przeczytaj nasz artykuł. 

Flirt a podryw różnice 

Flirt, jak możemy przeczytać, to gra prowadzona między dwójką osób, które są sobą nawzajem zainteresowane. Swoisty rytuał, jakim jest flirt, jest znacznie bardziej subtelną formą komunikacji i budowania relacji poprzez delikatne gesty, sygnały i mowę ciała. 

Podryw z kolei, to wyrażenie wprost (czasem niestety w sposób niedopuszczalny i prostacki powodując nieudany podryw) zainteresowania drugą osobą. Tutaj uczucia i oczekiwania co do relacji wyrażane są wprost. Nie ma również miejsca na niedopowiedzenia. Podryw występuje w kolorze białym lub czarnym, flirt obfituje zaś we wszystkie kolory palety. Jak zatem rozpoznać podryw? A kiedy możemy mówić o flircie? 

Oznaki podrywu jakie są? 

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak wygląda podryw, poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek. Oto one:

-dziewczyna wodzi za Tobą wzrokiem, patrzy na Ciebie lub zerka ukradkiem;

-zawsze jest blisko Ciebie. Możesz odnieść wrażenie, że krąży wokół ciebie;

-błyszczy przy Tobie. Nadmiernie zwraca uwagę na swój wygląd, poprawia włosy;

-może się zdarzyć, że “przypadkiem” dotknie Cię lub muśnie. Możesz odnieść wrażenie, że ewidentnie szuka kontaktu fizycznego z Tobą;

-zagaduje do Ciebie i szuka tematów do rozmowy;

-flirtuje z Tobą. 

Po czym rozpoznać flirt? 

Skoro wiesz już, po czym można rozpoznać podryw i jakie są oznaki podrywu, przyszedł czas na flirt. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, to subtelny i jedyny w swoim rodzaju sposób budowania relacji między dwójką zainteresowanych sobą osób. Jeśli teraz zastanawiasz się nad tym, jakie są oznaki, że mu/jej się podobam, czytaj dalej. I rób notatki. 

Flirt – kontakt wzrokowy i uśmiech 

Uśmiech nie tylko dodaje kobiecie uroku, ale może być dla Ciebie sygnałem, że jest Tobą zainteresowana. 

Oczy błyszczące rozbawieniem, szczery uśmiech, drobne zmarszczki w kącikach jej oczu, zalotne spojrzenie, czy lekko rozchylone usta. Jeśli u kobiety, z którą rozmawiasz, zauważysz któreś z wymienionych oznak, śmiało kontynuuj rozmowę, bo masz duże szanse na flirt zakończony sukcesem. 


Flirt a mowa ciała u kobiety 

Czy wiesz, że mowa ciała Twojego rozmówcy może dostarczyć Ci cennych, niewerbalnych wskazówek nie tylko dotyczących jego samopoczucia, ale również jego stosunku do Ciebie i ewentualnych zamiarów. Jak zapewniają doświadczeni w temacie mowy ciała specjaliści, aby właściwie odebrać i zinterpretować wysyłane przez rozmówcę sygnały, należy brać pod uwagę kilka różnych, wysyłanych jednocześnie komunikatów niewerbalnych. 

Na mowę ciała składają się:

-gesty;

-mimika;

-odruchy bezwarunkowe (m.in. poruszanie gałkami ocznymi);

a także postawa ciała. 

Oznaka flirtu a zabawa włosami

W tym przypadku należy pamiętać, że nie każdy gest związany z włosami świadczy o flircie z jej strony. Ale jeśli dotyka swoich włosów i na dodatek zerka Ci w oczy, ruszaj do boju, bo właśnie z Tobą flirtuje. Kiedy jednak zamiast przeczesywania czy zarzucania włosami pojawi się gest okręcania włosów wokół palców, wówczas musisz mieć świadomość, że Twoja wybranka nie czuje się komfortowo podczas waszej rozmowy. Jeśli do tego ma nieobecny wzrok, przytakuje i unika kontaktu wzrokowego, czym prędzej zakończ spotkanie. Dziewczyna ewidentnie nie jest zainteresowana i tylko tracisz czas. 

Oznaka flirtu –  odsłanianie dekoltu i szyi 

Ale jeśli dziewczyna, z którą rozmawiasz odsłania podczas spotkania szyję, dekolt, plecy lub ramiona (innymi słowy erogenne i wrażliwe miejsca), właśnie otrzymałeś zaproszenie do flirtu! Ważna przy tym jest kwestia kontaktu wzrokowego. Jeśli w trakcie odsłaniania wymienionych miejsc utrzymuje z Tobą kontakt wzrokowy, furtka w kierunku flirt jest otwarta. 

Jeśli jednak unika wzroku, sprawia wrażenie zmęczonej, a ruchy raczej wydają się bezwiedne, odprowadź ją do domu. Najprawdopodobniej jest mocno zmęczona. Z pewnością doceni Twoją troskę i kolejne spotkanie będzie dużo bardziej owocne. 

Co ważne. 

Nie zrażaj się, jeśli za pierwszym razem błędnie odczytałeś sygnały lub przegapiłeś swoją szansę na flirt i podryw. Nie popełnia błędów tylko ten, kto nie działa. A sukcesy, na jakimkolwiek polu, odnosi ten, kto krok po kroku idzie do przodu i uczy się na błędach. 

Powodzenia. 

podryw przez internet poradnik 2023r.
Udostępnij ten artykuł

Kategorie wpisów na blogu

pfofesjonalna wiedza

Więcej Artykułów