podryw w pracy

1 lutego, 2022

Podryw w pracy – jak robić to skutecznie. Jak poderwać koleżankę z pracy.

Jeśli nie masz zawodu, który bazowo zarezerwowany jest dla mężczyzn, a np. Pracujesz w firmie, w warunkach biurowych zazwyczaj są duże szanse, że w codziennie spotykasz przynajmniej jedna atrakcyjną dziewczyna, z którą chciałbyś nawiązać relację inne niż zawodowe. Sytuacja może być nieco specyficzna, szczególnie jeśli z tą osobą realizujesz przy okazji projekty związane z Twoim stanowiskiem, poniżej podzielę się z Tobą kilkoma wskazówkami, jak możesz z jednej strony wykorzystać szansę i lepiej poznać kobietę, która przykuła Twoją uwagę, a z drugiej mówiąc kolokwialnie „nie palić mostów”.

Czy warto podrywać koleżankę z pracy?

Zastanów się nad swoją intencją. Najlepiej byłoby aby i chyba najbardziej komfortowo, aby była to osoba na podobnym jak Ty stanowisku.  Mająca podobne miejsce w hierarchii firmowej. Sprawi to, że nawet jeśli nic z tego nie wyjdzie, prawdopodobnie nie poniesiesz żadnych konsekwencji. W przypadku, gdy będzie to np. Pani prezes albo (najgorszy scenariusz) Twoja bezpośrednia szefowa, w przypadku gdy coś pójdzie nie tak, możesz ponieść nieprzyjemne konsekwencje. Możesz wówczas na własnej skórze przekonać się (o zgrozo), co znaczy w praktyce „mobbing” lub „molestowanie”. A poza tym….jeśli Ty jesteś stażystą, ale podoba Ci się…Pani dyrektor…nie ma żadnego powiązania między wami, i próba poderwania kobiety z tak wysoką pozycją może oznaczać stalking. Ponadto ważne, by Twoja wybranka nie była kobietą, do której się ślini połowa firmy…Wyjdź z tłumu, ale wybierz mądrze.

Podryw w pracy – jak to zrobić

Wybierz odpowiedni grunt, który zapewni Tobie (oby wam obojgu) najlepsze warunki do lepszego poznania się. Jeśli np. Palisz papierosy, i Twoja potencjalna sympatia również, spraw byście mieli okazję widywać się w miejscu przeznaczonym do palenia papierosów. Jeśli nie – spróbuj wykorzystać inną okazję – zagadać w kuchni, w trakcie lunchu, albo, albo jeszcze lepiej – na firmowej imprezie lub wypadzie integracyjnym. Zadbaj jedynie, aby w miarę możliwości porozmawiać na trzeźwo, nie rób tego pod wpływem alkoholu. Być może np. Wracasz podobną drogą do domu, jak kobieta, którą się interesujesz, to też dobra okazja do porozmawiania.


Jak poderwać koleżankę w miejscu pracy

Zbuduj wewnętrzny wizerunek w miejscu pracy. Zbuduj swoją markę w pracy, to na pewno pomoże Ci sprawić, że kobieta, którą jesteś zainteresowany – może być bardziej przychylnie do Ciebie nastawiona. Ludzie, a szczególnie kobiety naprawdę plotkują w pracy, więc jeśli dasz znać „wybrance”, że Ci się podoba, będzie chciała się o Tobie więcej dowiedzieć. Dopyta inne dziewczyny, kim jesteś. Fajnie więc, żeby ludzie, z którymi na co dzień przebywasz, mieli o Tobie dobrą opinię. Daj się poznać jako osoba kontaktowa, dobry kolega, współpracownik, ale i dobry specjalista w obszarze, którym się zajmujesz. Nie bądź bucem, dbaj o wygląd zewnętrzny (schludny ubiór, zapach, buty etc.). Staraj się być uśmiechnięty i być kojarzony z dobrą energią i empatią.

Jak rozpocząć podryw w pracy

Daj kobiecie do zrozumienia, że ci się podoba. W pewnym momencie musisz dać danej osobie do zrozumienia, że Ci się podoba. Najłatwiej to zrobić na imprezie firmowej albo wypadzie z pracy, ale takich okazji jest relatywnie mało. Więc musisz wykorzystać którąś z okazji w ciągu dnia, by dać wyraźny sygnał, że dana kobieta podoba Ci się. Poprzez np. Kontakt wzrokowy, jeśli siedzicie niedaleko siebie, możesz od czasu do czasu zerknąć na daną kobietę, ale nie gapiąc się jak w posąg, ale trochę zalotnie zerknąć, uśmiechając się przy tym delikatnie. W bardziej socjalnej sytuacji możesz jej delikatnie dotknąć pod jakimś pozorem, delikatne muśnięcie też może być wystarczającym sygnałem. Tylko tutaj również bardzo ważne jest wyczucie, gdyż podryw koleżanki w pracy to zupełnie inne miejsce niż np. uwodzenie w internecie.

Podsumowanie

Wszystkie te wskazówki powinny ci pomóc wykorzystać szansę w pracy by w końcu zaprosić daną kobietę na drinka, kolację, i spotkać się w 4 oczy. Bądź pozytywnie nastawiony, konsekwentny, i zdeterminowany, ale nie nachalny.

podryw przez internet poradnik 2023r.
Udostępnij ten artykuł

Kategorie wpisów na blogu

pfofesjonalna wiedza

Więcej Artykułów