13 listopada, 2022

Teoria wielkiego podrywu – fabuła, obsada oraz ciekawostki 

Nadawany przez stację CBS serial komediowy "Teoria wielkiego podrywu" do tej pory cieszy się dużym zainteresowaniem. Polscy miłośnicy tego jakże zabawnego sitcomu mogą go obejrzeć na kanale Comedy Central.  Stworzony przez Chucka Lorre i Billa Prady’ego amerykański serial komediowy był nadawany w Ameryce w latach 2007–2019. Emisja pierwszego odcinka ukazała się 24 września 2007 w stacji telewizyjnej CBS. Cieszący się niesłabnącą popularnością serial zbiera pozytywne opinie wśród największych krytyków tego gatunku. 

Teoria wielkiego podrywu fabuła

Rozgrywająca  się w mieście Pasadena w stanie Kalifornia fabuła serialu skupia się na losach i wzajemnych relacjach kilku postaci – dwóch geniuszy pracujących w California Institute of Technology Leonarda Hofstadtera (fizyka eksperymentalnego) i Sheldona Coopera (fizyka teoretycznego), ich sąsiadki Penny (kelnerki marzącej o pracy aktorki). 

Poza trzema bohaterami w sitcomie możemy również poznać losy i perypetie równie wykształconych, lecz społecznie nieprzystosowanych współpracowników i przyjaciół Sheldona i Leonarda: inżyniera lotnictwa z Massachusetts Institute of Technology (MIT) Howarda Wolowitza i astrofizyka Rajesha Koothrappaliego. 

Bohaterowie na tle amerykańskiej społeczności wyróżniają się swoją inteligencją, jak również specyficznym sposobem bycia i nieprzystosowaniem. 

Teoria wielkiego podrywu postacie

Leonard Leakey Hofstadter

Genialny fizyk doświadczalny (jego IQ wynosi 173) mieszkający razem ze swoim przyjacielem Sheldonem Cooperem. Zakochany w sąsiadce Penny, która później została jego żoną. Nie toleruje laktozy.

Sheldon Lee Cooper

Posiadający aż dwa doktoraty genialny fizyk teoretyk (jego IQ wynosi 187) skupia się w swojej pracy na teorii strun. Pochodzący ze wschodniego Teksasu Sheldon jest osobą z niskim poziomem inteligencji emocjonalnej, a także licznymi kompulsjami i obsesjami. W wieku 11 lat rozpoczął studia. W wieku 14 ukończył je, by dwa lata później, mając 16 lat otrzymać swój pierwszy doktorat. Mieszka z przyjacielem, Leonardem Hofstadterem. 

W związku z doktor neurobiologii Amy Farrah Fowler.  

Howard Joel Wolowitz

Kolega Sheldona i Leonarda jest Żydem mieszkającym z matką. W przeciwieństwie do nich nie posiada tytułu doktora. Ukończył studia na MIT. Jego cechą charakterystyczną są noszone zawsze spodnie rurki i golf.  Jego największym osiągnięciem był lot w kosmos. Mąż Bernadette Maryann Rostenkowski – Wolowitz i przyjaciel Rajesha Koothrappala. Ma dwójkę dzieci. Razem z żoną mają polskie korzenie. 

Penny

Sąsiadka Sheldona i Leonarda. Niespełniona aktorka pracująca jako kelnerka. Dzięki Bernadette otrzymała pracę jako przedstawiciel handlowy firmy farmaceutycznej dystrybuującej  leki dla mężczyzn. Zakochana w Leonardzie. 

Rajesh Ramayan „Raj” Koothrappali

Pochodzący z Indii kolega Sheldona i Leonarda doktor astrofizyk jest niezwykle nieśmiały. Pomimo tego, że ma kobiecy gust i niejednokrotnie zachowuje się jak kobieta, twierdzi, że nie jest gejem. 

Jest właścicielem psa wabiącego się Cynamonka. 

Bernadette Rostenkowski-Wolowitz

Kelnerka, która zrobiła doktorat z mikrobiologii. W związku z Howardem. 

Stuart Bloom

Właściciel sklepu z komiksami w Pasadenie borykają się z problemami natury damsko-męskiej. Niespełniony rysownik. 


Teoria wielkiego podrywu obsada

W serialu główne role zagrali:

-Johnny Galecki (Leonard Leakey Hofstadter), 

-Jim Parsons (Sheldon Lee Cooper), 

-Kaley Cuoco (Penny), 

-Simon Helberg (Howard Joel Wolowitz), 

-Kunal Nayyar (Rajesh Ramayan „Raj” Koothrappali),

-Melissa Rauch (Bernadette Maryann Rostenkowski-Wolowitz), 

-Mayim Bialik (Amy Farrah Fowler – dziewczyna Sheldona) 

-Kevin Sussman (Stuart Bloom),

-John Ross Bowie (Barry Kripke, fizyk, kolega z pracy).

Teoria wielkiego podrywu ciekawostki

1.Planowano jeszcze dwa sezony serialu, jednak ze względu na odejście Jima Parsonsa porzucono plany. 

2. Serial jest zakazany w Chinach z powodu „obraźliwych treści”.

3. Pierwotnie serial miał nosić tytuł “Lenny, Penny and Kenny”. 

4. Nazwisko aktorki grającej Penny nie zostało podane do opinii publicznej. 

5. Pierwotnie zakładano, że pierwszy sezon serialu będzie miał 22 odcinki, jednak ze względu na strajk scenarzystów liczył jedynie 17.

6. Każdy męski bohater ma  charakterystyczny element garderoby: Sheldon nosił krótki rękaw na długi, Leonard chodził w bluzach, Raj w kamizelkach, Howard zaś nosił wielkie sprzączki przy pasie.

podryw przez internet poradnik 2023r.
Udostępnij ten artykuł

Kategorie wpisów na blogu

pfofesjonalna wiedza

Więcej Artykułów